5.00 avg. rating (100% score) - 4 votes

Zielony garnitur, zielone spodnie, zielona koszula. Są w modzie męskiej kolory, które trudno zakwalifikować do grupy uniwersalnych. Nieczęsto widuje się na ulicy mężczyznę w ubraniach w tej tonacji. Powodów może być kilka. Pierwszy z nich to typ urody – nie każdemu pasują zielone ubrania. Drugim może być brak odwagi, przyzwyczajeni jesteśmy do szarości i to ona dominuje u nas na ulicach. Wyróżnianie się oznacza przyciąganie uwagi, nie każdy sobie z tym faktem dobrze radzi. Stylizacją w tym artykule postanowiłem przełamać stereotypy dotyczące kolorowych ubrań. Aby jednak rozstrzygnąć kwestię czy rzeczy o tej barwie powinni nosić mężczyźni, należy poruszyć wątek odcieniu zieleni – zielony zielonemu nie jest równy. Jeśli jest to kolor zgaszony czy przełamany bielą, jak najbardziej warto posiadać takie ubrania na różne okazje.  

W swojej garderobie, do tej pory, miałem marynarkę oraz spodnie w odcieniu zgniłej zieleni. W obydwóch przypadkach kolorystyka nie budziła kontrowersji i nie raziła w oczy. Tym razem w mojej stylizacji została wykorzystana zielona koszula marki James Button. Pierwotnie nie chciałem mieć takiej – bo niby z czym ją nosić? Okazuje się, że jej odcień jest zgaszony, a mikro paski koloru białego dodatkowo podnoszą jej atrakcyjność. Do tej koszuli postanowiłem dobrać krawat w kolorze burgundowym – efekt tego połączenia widać na poniższym zdjęciu.

zielona koszulazielona koszula

Jesień to pora roku, do której idealnie pasują zamszowe dodatki, takie też wykorzystałem w tej stylizacji. Oxfordy i pasek, które pochodzą ze sklepu marki Bexley (i które już wcześmiej pojawiły się na blogu), w brązowym kolorze dobrze współgrają z jasnymi spodniami. Chciałbym, też rozwiać wątpliwości dotyczące noszenia zamszowych butów jesienią i zimą – odpowiednio zabezpieczone w kontakcie z wodą i błotem nie będą przemakać i również są wytrzymałe.

zielona koszulazielona koszulazielona koszulazielona koszulazielona koszula

Rzeczy które prezentuję w jesiennej stylizacji: Koszula: James Button, Spodnie w kolorze białym: Zara, Buty/pasek: Bexley, Krawat w kolorze burgundu: Allea, Zegarek klasyczny: Daniel Wellington, Aktówka w kolorze brązowym marki: Sartolane