5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Kolor spodni a kolor butów – poradni eleganta.

Dobranie odpowiedniego koloru obuwia do naszych spodni czy garnituru jest swego rodzaju drogą prób i błędów. Nie zawsze to wygląda dobrze przy pierwszym podejściu. Czasem musimy poświęcić trochę czasu, aby dokonać tego trafnego wyboru. Czasem nam się wydaje że pasuje za pierwszym razem, gdy po pewnym okresie dochodzimy do wniosku, że to jednak nie jest to. A czasem bez zbędnego wysiłku i w przypływie chwili dobieramy niemalże idealne odcienie, a efekt jest zadowalający. Moda to pewna droga udanych prób jak i błędów na podstawie, których warto wyciągać wnioski. Inspiracje można czerpać zewsząd, zarówno z blogów, architektury, przyrody. Granatowy, grafitowy czy szary odcień garnituru, spodni to klasyka w męskim ubiorze, do których niebieskich czy białych butów raczej nie dobierzemy. Na blogu pojawiło się zestawienie odpowiedniego koloru butów do zestawów eleganckich w tych właśnie odcieniach. Wiosna za pasem, przyszedł więc czas na bardziej niestandardowe, a zarazem letnie połączenia. W poniższym materiale niestandardowe jak i bardziej popularne połączenia butów w określonym odcieniu i spodni. Materiał jest moim subiektywnym podejściem do tego tematu, jeśli macie jakieś swoje doświadczenia w tych połączeniach, śmiało możecie się nimi podzielić w komentarzach. 

Kolor spodni a kolor butów, niestandardowe połączenia

Buty oraz spodnie to sąsiadujące ze sobą dwa elementy naszego ubioru. Szukając odpowiedniego połączenia można wykorzystać wiedzę skupiająca umiejętne łączenie kolorów lub korzystać z gotowych połączeń. Tutaj znajdziecie informacje na ten temat. 

Zestaw 1

Rudy kolor spodni, kolor ten nie należy do uniwersalnych, a odpowiednim kolorem obuwia jest ciemniejszy odcień brązu. Pewną alternatywą dla rudego jest też kolor czarny, który też w tym zestawie będzie wyglądał dobrze. Niebieski, czerwony czy fioletowy zdecydowanie odpada. 

brązowe spodnie

Zestaw 2

Jasny odcień brązu, w tym przypadku najlepiej jest skupić się na obuwiu w kolorze brązu. Alternatywą dla standardowego, brązowego obuwia mogą być buty w kolorze granatowym. 

kolor spodni

Zestaw 3

Biały należy do tych uniwersalny i neutralnych kolorów, niezależnie czy założymy obuwie czarne, fioletowe, zielone czy brązowe, będzie to wyglądać dobrze. W tym przypadku warto unikać butów białych, mogą się zlewać ze spodniami. 

białe spodnie

Zestaw 4

Pozornie odważny, żółty kolor spodni zestawiony z odpowiednim kolorem obuwia może zostać okiełznany. Niebieskie, czerwone, zielone czy brązowe buty w zestawieniu z tym kolorem będą wyglądać dobrze. Poniżej kolor butów a kolor spodni w niestandardowych odcieniach, które moim zdaniem będą wyglądać poprawnie. 

żółte spodnie

Zestaw 5

W tym przypadku kolor czarny, niebieski, bały czy żółty odcień obuwia wydaje być się idealny. Ciemny brąz może stanowić alternatywę dla tych kolorów i też w zestawieniu z czerwonymi spodniami chino wyglądać dobrze. 

kolor spodni

Zestaw 6

Zieleń natomiast powinna dobrze wyglądać w zestawieniu butów w kolorze niebieskim, białym czy odcieniach brązu. Poniżej przykładowe kolory butów, które moim zdaniem sprawdzą się w tym zestawieniu. 

zielone spodnie

Zestaw 7

Oliwkowy kolor i moje propozycje kolorów obuwia, dobrze w jego sąsiedztwie wyglądających. 

buty

Zestaw 8

Propozycje kolorów buta, które na tle spodni mogą wyglądać dobrze. 

spodnie

Zestaw 9

Burgund, jest to dość ciemny kolor a najlepiej do poniższych spodni pasować będzie czarne obuwie. Możemy też spróbować odważniejszego połączenia z wykorzystaniem białych butów. Ciemny brąz też nie powinien wyglądać źle.

spodnie

Zestaw 10

Niebieski kolor spodni możemy porównać do uniwersalnych odcieniu garniturów. W tym przypadku, zarówno brąz, czerń oraz ich pochodne powinny wyglądać dobrze. Białe, żółte i czerwone buty też są jakąś alternatywą. Poniżej bezpieczne połączenia, które moim zdaniem wyglądają dobrze. 

kolor spodni

Zestaw 11

Jasny odcień niebieskiego doskonale wtapia się w letni i wiosenny klimat. W tym przypadku mamy niezwykle duży wachlarz wyboru. Nawet białe buty, w tym zestawie wyglądają nieźle. 

kolor spodni

Podsumowanie

Kolor spodni a kolor butów, powyżej przedstawione zestawienia mogą stanowić jedynie część połączeń, jakie możemy zastosować. Jedna z podstawowych zasad przy doborze odpowiedniego koloru obuwia, do odpowiedniego koloru spodni głosi, że kolor butów powinien być ciemniejszy od koloru spodni. Tak jest oczywiście w zestawach formalnych. Latem natomiast w casualu, nie musimy się jej aż tak kurczowo trzymać. Z doborem butów do koloru naszych spodni warto eksperymentować, sprawdzać czy takie zestawienie wygląda poprawnie. Czasem warto zdać się na swoją intuicję. Możecie też dzielić się Waszymi doświadczeniami w łączeniu kolorów butów i spodni w komentarzach.