5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Czy warto na weselu znajomego, brata czy znajomej wyglądać dobrze? Zdecydowanie tak! Jest to szczególna okazja dla Państwa Młodych – coś jedynego w swoim rodzaju. Ubierając się nieadekwatnie do powagi sytuacji, nie przywiązując uwagi do naszego ubioru, nie identyfikujemy się z głównymi bohaterami „ceremonii”, na którą zostaliśmy zaproszeni. Ubierając się stosownie, możemy okazać im pewien szacunek i pokazać, że nie przyszliśmy tu tylko po to aby się najeść i pobawić przy muzyce „disco polo”. Jest to czas aby się cieszyć razem z nimi, a ubiór powinien być adekwatny do tej okazji. Na blogu jest już tekst ukazujący ubiór dla gościa weselnego, postanowiłem teraz podejść do tematu od drugiej strony. Jak nie wyglądać dobrze na weselu? Poniżej kilka kluczowych wskazówek, które pozwolą nam wyglądać źle na weselu. 

Chcesz wyglądać źle na weselu? Załóż jaskrawą koszulę o rozmiar lub dwa za dużą. Nic tak źle nie wygląda jak gość weselny podrygujący na parkiecie po kilku głębszych z rozluźnionym krawatem pod szyją i wyciągniętą koszulą ze spodni. W dodatku koloru zielonego, żółtego czy czerwonego.

weselu

Wesele jak sama nazwa nas naprowadza to uroczystość radosna. Zarówno pogrzeb jak i ślub wymagają od nas adekwatnego ubioru. Zakładanie czarnych, brązowych czy granatowych koszul nie jest na miejscu. Jasny kolor wnosi światło, ciemny wprawia nas w ponury, czasem mroczny nastrój. Chcesz okazać smutek, wprowadzić grobowy nastrój? Załóż ciemną, a najlepiej czarną koszulę! Jest to kolejna wskazówka jak wyglądać źle na weselu nawiązująca do koszuli.

weselu

źródło: www.cotondoux.com

Kto z nas za dziecka na widok cyrku nie robił maślanych oczu? Czasem mam wrażenie, że nie którzy z nas wciąż myślami błądzą wśród wspomnień z dzieciństwa. Mało tego, upodabniają się w pewien sposób do mężczyzn, którzy rozbawiali publiczność. Kolorowe krawaty, kolorowe wzorzyste koszule i skarpety. Są momenty, uroczystości, na których warto, nawet gdy jest to element naszego stylu odstawić na bok te wyraziste części naszej garderoby. Słysząc wesele, czasem mam wrażenie, że niektórym gentlemanom zapala się lampka, która przypomina o krawacie w kolorowe kółka lub wzorki, który wciąż leży w garderobie czekając na okazje aby wreszcie go założyć. Jeśli chcesz wyglądać źle na weselu, nieadekwatnie do okazji warto właśnie postawić na taki krawat lub kolorową, wzorzystą koszulę.

weselu

źródło: internet

Rozmiar ma znaczenie! Mowa oczywiście o męskiej garderobie. Jest to jeden z częściej popełnianych modowych błędów, który jest niezwykle trudny do zwalczenia. Nie mówię tu o jakiś drobnych niedociągnięciach, ale o przegięciach. Jeśli jednak zależy Ci aby źle wyglądać na weselu – warto zadbać o za długi rękaw marynarki i niezłą harmonijkę o u spodni. Warto wtedy jednak zachować ostrożność – o za długie spodnie możemy się potknąć. 

Oczywiście oprócz wyżej wymienionych punktów trudno nie wspomnieć o wymiętej koszuli lub marynarce, butach, czy bałaganu na głowie. Są to elementy, które z pewnością pozwolą aby wyglądać źle na weselu. 

A tak powinny wyglądać te wypastowane i przygotowane do wyjścia. 

weselu

http://shoe-mania.pl/buty-meskie

Reasumując, ktoś z pewnością zapyta:

  1. Po co to wszystko, po 1/2 godzinach każdy będzie wstawiony i nikt nie będzie zwracał uwagi na ubiór.
  2. Idę na wesele do rodziny, nie muszę więc się martwić, że ktoś mi zwróci uwagę, że nie wypastowałem butów lub nie wyprasowałem koszuli. 

Tekst ma ironiczną formę, ale ironia pasuje według mnie najlepiej do tego co widziałem na materiałach z polskich wesel. Mam nadzieję, że osoby do tej pory bagatelizujące tą uroczystość zmienią podejście.