5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Węzeł prosty

Kreowanie wizerunku i pierwsze wrażenie jest rzeczą istotną. Współcześni mężczyźni wiedzą już, że garnitur garniturowi nie jest równy a krawat nie jest tylko dodatkiem do stroju biznesowego czy wieczorowego. Jeszcze kilka lat temu, Polacy nie mieli dużego wyboru szukając dla siebie dodatków; nic więc dziwnego, że krawaty zakładali tylko wtedy kiedy zmuszała ich do tego sytuacja. Dzisiaj możemy wybierać między knitami, krawatami wełnianymi czy jedwabnymi. Męskie zwisy podobnie jak marynarki czy spodnie dzieli się na formalne i casualowe. Okazuje się jednak, że dostęp do większej ilości asortymentu niż to miało miejsce jeszcze kilka lat temu, nie wyszła nam do końca na dobre. Krawaty jakie nosi przeciętny Polak są obecnie ładniejsze, ale przyzwyczajenia i sposób ich wiązania wciąż się nie zmienia. Królują grube, nieestetyczne windsory; a przecież ten sposób wiązania wcale do prostych nie należy.

W tym materiale chciałbym zaprezentować krótki poradnik w postaci filmu, w którym pokażę jak wykonać węzeł prosty. Jest to wiązanie, które nie wymaga dużo czasu i już po kilku próbach węzeł będzie wyglądał dobrze.  

Wiązanie krawata jest proste! Warto poświęcić trochę czasu i poznać przynajmniej trzy metody wiązania męskich zwisów. Dzięki te,u, można mnie tylko zabłysnąć przed znajomymi, ale ułatwić sobie życie – szczególnie jeśli ktoś interesuje się modą.