5.00 avg. rating (100% score) - 2 votes

Dodatki w modzie męskiej są przysłowiową „wisienką na torcie”, bez nich stylizacja byłaby nijaka. Dobrze dobrany krawat, poszetka, pasek czy zegarek podkreślają atuty sylwetki, zestawu etc. Niespójne ze strojem mniejsze jego elementy natomiast wprowadzają chaos, odciągają niepotrzebnie uwagę. W zależności od tego czy to jest zestaw casualowy, smart casualowy czy biznesowy, sposób dobierania paska też może się różnić. W poniższym materiale przedstawiam sposób dobierania koloru paska w zależności od stopnia formalności stylizacji. 

Zestaw biznesowy

Zestaw biznesowy jest regulowany zasadami, które należy przestrzegać. W tym przypadku, dobieranie koloru i rodzaju paska jest uzależnione od wysokiego stopnia formalności. Pasek powinien mieć sprzączkę, nie może być pleciony. Kolor powinien być taki sam jak kolor obuwia i kolor paska od zegarka. Poniżej przykładowe zestawy:

Black 2

zestaw black suits

zestaw brąz

Zestaw smart casualowy

W zestawie smart casualowym, kolor paska od spodni nie musi być już ściśle powiązany z kolorem obuwia, czy paska od zegarka. Ze względu na niższy stopień formalności można zastosować już pasek pleciony, czy materiałowy. Kolorem można nawiązać do odcieniu krawata lub kolorystyki całego zestawu. Najważniejsze, aby był spójny resztą rzeczy stylizacji. 

dżinsy zdjęcia

pasek do spodni pasek pleciony pleciony_Mulberry

Zestaw casualowy

W tym przypadku, kolor paska może być dobierany dowolnie. Warto jednak zachować pewną spójność i nie wprowadzać zbędnego chaosu. Mimo luźnego charakteru warto też trzymać się pewnych norm estetycznych. 

casual

Podsumowanie

Dobieranie koloru paska uzależnione jest od stopnia formalności. W zestawach biznesowych pasek od spodni, od zegarka i buty powinny być w tych samych kolorach, mogą jednak różnić się odcieniem. Casual to luz, mimo to warto i w tym przypadku trzymać się pewnych norm, chaos nie pomaga atrakcyjności. 

PS.

W tym zdaniu znajduje się też link do firmy, która świadczy usługi z zakresu: zarządzanie siecią, tworzeniem od zera dedykowanych systemów zarządzania projektami etc.