5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Ile zegarków powinien posiadać mężczyzna? Jedna z najbardziej oczywistych i pierwszych odpowiedzi, która przychodzi mi do głowy brzmi: „Tyle na ile go stać”. Zasobność portfela, ustabilizowane życie zawodowe daje nam pewien komfort w kolekcjonowaniu czasomierzy. Czasem wystarczy jeden dobry, uniwersalny zegarek na bransolecie. Pisałem o tym między innymi tutaj, lecz z mojej perspektywy liczba cztery wydaje się być idealną.

Zegarek 1

Jeden zegarek klasyczny, o minimalistycznym charakterze na brązowym pasku. Sprawdzi się w ubiorze formalnym w połączeniu z brązowymi, skórzanymi dodatkami. Śmiało możemy go wrzucić na przegub do stylizacji smart casualowej, spodnie chino, wysokie trzewiki i koszula zdobiona dzierganym krawatem. Teoretycznie elegancki zegarek może ukazać drugą stronę, coś na luzie, coś nieszablonowego. Zestaw o tym charakterze mieliście już okazje widzieć na blogu. 

zegarków

zegarków

zegarków

Zegarek 2

Zegarek numer dwa, na czarnym pasku, koperta o większych gabarytach, cyferblat o nowoczesnym i sportowym zacięciu. Pasek inny niż ma to miejsce w czasomierzach minimalistycznych. Nawiązujący do sportów motorowych, szybkości. Zegarek nadal utrzymujący się w stonowanej konwencji, lecz porównując go z pierwszym modelem można wyczuć pewien dystans ich dzielący. Może na przegubie w połączeniu z klasycznym ubiorem nie sprawia wrażenia spójności, ale w zestawie z czarną, skórzana kurtką, ciemnymi dżinsami i butami tworzy niezwykle efektowny zestaw. 

zegarków

zegarków

zegarków

Zegarek 3

Zegarek numer trzy to model na bransolecie. Czasomierz, który zmieści się pod mankietem koszuli w połączeniu z marynarką, garniturem. Będzie pasował do czarnych i brązowych dodatków. Zestaw złożony z dżinsów i białego podkoszulka latem będzie wyglądał równie stylowo co granatowy garnitur. Takie wyjście ewakuacyjne gdy nie wiemy czy zegarek na czarnym czy brązowym pasku będzie się lepiej komponował z nieszablonowymi dodatkami. 

zegarków

zegarków

zegarków

Zegarek 4

I oczywiście zegarek numer cztery, coś zupełnie odmiennego, coś sportowego. Model, który będzie odmierzał mi czas przepłyniętych dystansów na basenie i  czas przebiegniętych kilometrów. Do dżinsów, spodni dresowych, do bluzy. Casio G-Shock, bo to o nim mowa. Chyba nic tak mi się nie kojarzy z typowym, sportowym modelem jak ten, który prezentuje poniżej. 

zegarków

zegarków

Posumowanie

Cztery modele, które idealnie wkomponują się w styl życia jaki obecnie prowadzę. Praktycznie, stylowo i z głową. Zakup rozłożony w czasie co staje się lżejsze dla portfela. Możemy postawić na kredyt, o czym pisałem tutaj. Warto też pamiętać, że kredyt kosztuje, a nasze aktualne możliwości finansowe w przyszłości mogą ulec zmianie. Temat jest dość elastyczny bo ilość posiadanych zegarków jest sprawą indywidualną. To była moja odpowiedź na pytanie i ściśle odzwierciedlająca mój obecny styl życia. Ile powinien posiadać zegarków mężczyzna? Ile zegarków Tobie zapewni komfort i ile zegarków odzwierciedli twój obecny styl życia? Czekam na Wasze subiektywne opinie.