0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

 Zakupy, ile na nie mężczyźni wydają? 

Ile mężczyźni wydają na zakupy? –  ostatnim czasie na jednym z portali internetowych można było przeczytać artykuł o zwiększeniu wydatków na ubrania wśród mężczyzn. Na początku, gdy czytałem statystyki wyglądało to wszystko fajnie ale czy grupa 500 mężczyzn wśród, której przeprowadzono sondę a następnie rozpowszechniono na innych portalach może świadczyć o zmieniających się tendencjach wśród panów? Czy taka mała grupa może być odzwierciedleniem rzeczywistości? Czy kultowe już połączenie sandałów i skarpet odeszło do lamusa, które media wałkują stale w okresie wakacyjnym?

Faktem jest na pewno to, że wydajemy na ubrania więcej niż jeszcze kilka lat temu. Jeżeli porównamy sposób i częstotliwość robienia zakupów w stosunku do kobiet. Jesteśmy lepiej zorganizowani, robimy zakupy rzadziej, płacimy jednorazowo więcej, pokonujemy mniejszy dystans  podczas zakupów.

Odnosząc się jeszcze do zaprezentowanych statystyk, biorąc pod uwagę małą grupę ankietowanych wśród, których przeprowadzono badanie może występować odchylenie od stanu faktycznego. Jednak wybrałem się do dwóch centrów handlowych w celu przeprowadzenie szybkiej analizy wzrokowej stanu faktycznego i na pierwszy rzut oka liczba mężczyzn kupujących ubrania była duża.

Mężczyźni stają się świadomymi konsumentami. Coraz częściej na ulicy, kawiarni poruszamy tematy związane z modą męską. Zaczynamy ubierać się spójnie kierując się racjonalnymi wyborami.

 Szkoda tylko że w zaprezentowanym artykule nie przedstawiono danych z lat ubiegłych, moglibyśmy mieć jakiś punk odniesienia i pełny obraz zmian jakie zaszły na przestrzeni kilku lat.