5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Męski gadżet – W dwóch artykułach, które znajdziecie na blogu prezentowałem niekonwencjonalne gadżety oraz te tweedowe, przyszedł więc czas na mały ranking tych najbardziej popularnych. Współczesnych gadżetów, z których dzisiaj najczęściej korzystamy i bez, których trudno byłoby nam odnaleźć się w dzisiejszym świecie. Gadżety te przeniknęły do naszego życia codziennego  a funkcjonowanie bez nich  jest niemal nieosiągalne.

Miejsce 1

Do tych najbardziej popularnych, głównie na moim przykładzie i osób mi bliskich śmiało mogę zaliczyć telefon komórkowy a raczej smartfon. Na próżno dzisiaj jest szukać osób, które w posiadaniu maja zwykły model telefonu typu „Nokia 3310”. Były czasy kiedy wzbudzał on zachwyt wśród osób z naszego otoczenia i stawiał nas w uprzywilejowanej pozycji. Dzisiaj smartfon nie jest czymś niezwykłym a to co kiedyś wzbudzało zainteresowanie i euforie dzisiaj pełni w większości przypadkach rolę użytkową. Za pomocą naszego gadżetu możemy robić zdjęcia, wysyłać maile, przeglądać strony internetowe czy korzystać z funkcji rozrywkowych. Stał się praktycznym gadżetem za pomocą, którego możemy płacić za nasze zakupy czy gasić światło w naszym mieszkaniu. Dlatego też znalazł się na pierwszym miejscu.

 

koszula

Miejsce 2

Zegarek, który możemy zaliczyć też do kategorii biżuterii faceta, (na temat zegarków pisałem tutaj). Główną jego funkcją jest wskazywanie godziny lecz ja bym jednak zaryzykował i stwierdził że współcześnie bardziej pełnią funkcję ozdobną, bowiem częściej spoglądamy na ekrany naszych smartfonów niż na tarczę naszego zegarka. Dzisiaj możemy zauważyć też tendencję rezygnacji z niego na rzecz bransoletek i paciorków na nadgarstek co uważam za błędne. Należy on do nielicznej biżuterii, z której może korzystać facet, (zegarek, spinki do krawata i mankietów, medalik). Obecnie na rynku dostępny jest też smartwach, coś co może zastąpić nam tradycyjny zegarek. Wydaje mi się że nie cieszą się dużą popularnością bo jeszcze nie widziałem faceta, który miałby coś podobnego na nadgarstku. Osobiście uważam że tradycyjny zegarek to rzecz, którą każdy z nas powinien posiadać, dlatego też gadżet ten znalazł się na drugim miejscu mojej listy.

 

zegarek

gadżet

 

Miejsce 3

Tablet idealnie sprawdza się w podróży, coś pomiędzy smartfonem a notebookiem jeśli chodzi o gabaryty. W ostatnim czasie bardzo popularne i plasują się na trzecim miejscu w moim zestawieniu.  

 

tablet

 

Miejsce 4

Lustrzanka, skończyły się już czasy gdy chwila nieuwagi mogła skutkować naświetleniem kliszy w naszym aparacie a jakość zdjęć nie była powalająca. Współczesne aparaty cyfrowe dają nam też możliwość nagrywania filmów dzięki czemu nie musimy wybierać między aparatem a kamerą i ten gadżet w mojej subiektywnej liście ląduje na miejscu czwartym

.

gadżety