5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Fioletowe spodnie – poprawny dobór kolorystyki ubrań czasem okazuje się poważnym problemem. Nie każdy kolor pasuje do odpowiedniej okazji. Wybierając się na ślub, warto stawiać na klasykę (granat, grafit, czerń), idąc na wieczorny bankiet czy przyjęcie, należy dobierać zestaw w ciemnych barwach. W ciągu dnia, idealnie natomiast sprawdzą się jasne kolory. Możliwości łączenia ubrań w określonej kolorystyce wedle okazji, pory dnia czy roku jest bardzo dużo.

W poniższym materiale postanowiłem oprzeć zestaw na bazie fioletowych spodni. Kolor uważany przez część mężczyzn za ekstrawagancki. Ja osobiście nie widzę w nim nic kontrowersyjnego i uważam, że śmiało można nosić takie spodnie w ciągu dnia do pracy, szkoły etc. Jak więc je poprawnie połączyć? Możliwości jest na prawdę dużo. Mimo, że fiolet nie należy do najbardziej uniwersalnej grupy kolorów – jest kilka ciekawych opcji. 

Fioletowe spodnie a kolor butów

Do tego koloru pasować będą najlepiej czarne buty lub białe sneakersy. Kolejną, poprawną opcją mogą okazać się niebieskie lub burgundowe buty. Warto pamiętać, że komponując zestaw smart casualowy, obuwie powinno być ciemniejsze od spodni.

Koszula 

Fioletowe spodnie dobrze będą dobrze komponować się z koszulami w kolorze białym, błękitnym, niebieskim oraz innymi odcieniami fioletu i kolorem łasosiowym. Koszule w różowym odcieniu marki James Button wykorzystałem w poniższym zestawie. 

Fioletowe spodnie, hit czy kicz? 

Ze względu na gramaturę materiałów, które posłużyły do uszycia rzeczy, które wykorzystałem do skomponowania zestawu, ten utrzymany jest w jesiennym klimacie. Jednym z kontrowersyjnych rozwiązań mogą okazać się nie fioletowe spodnie a skarpety, które założyłem do loafersów. Buty te wcale nie nosi się wyłącznie na gołą stopę. Jesienią, gdy temperatury są niższe niż latem wcale nie trzeba rezygnować z butów wsuwanych. Aby zachować odpowiedni komfort, wystarczy założyć odpowiednie skarpety.

Kolor fioletowy w modzie męskiej nie należy do najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych w męskich zestawach. Nie oznacza to jednak, że noszenie spodni, koszuli czy marynarki w tych barwach jest kiczowate. Problem głównie leży u podstaw, czyli braku wiedzy i odwagi w łączeniu kolorów. Fiolet dobrze wygląda w wielu konfiguracjach i warto o tym pamiętać. Odpowiednio zestawiony, nie będzie zbyt mocno się wyróżniał i rzucał się w oczy. Poniżej mój sposób na kolor fioletowy. 

fioletowe spodniefioletowe spodniefioletowe spodniefioletowe spodniefioletowe spodniefioletowe spodniefioletowe spodniefioletowe spodniefioletowe spodniefioletowe spodnie

Rzeczy, które prezentuje: Koszula: James Button, Spodnie/marynarka: Gagliardy, Buty: Bexley, Poszetka: Dignito