5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Elegancki mężczyzna – wpis komercyjny, partnerem poniższego materiału jest Carlsberg

Jak wiemy, amerykańscy naukowcy co jakiś czas przeprowadzają badania, które dotyczą zarówno tych banalnych jak i bardziej skomplikowanych aspektów naszego życia. Badają zachowania konsumentów rynku odzieżowego, zachowania kobiet czy mężczyzn w obliczu pewnych problemów czy podejścia do określonego tematu. Pojawił się też jakiś czas temu na jednym z portali internetowych artykuł obrazujący faceta idealnego z kobiecego punktu widzenia Oczywiście badanie przeprowadzili amerykanie na przykładzie wyselekcjonowanej grupy kobiet, ukazując im wybrane sylwetki mężczyzn. Postanowiłem osobiście ugryźć ten temat od strony modowej, a dokładniej odpowiedzieć i sprawdzić jak kobiety z mojego otoczenia odbierają dobrze ubranych mężczyzn i czy ubiór mężczyzny ma znaczenie. Oczywiście moje badanie trudno uznać za mocno zaawansowane bo w wypełnieniu ankiety ostatecznie wzięło udział 27 respondentek, niemniej jednak i z tak prostego badania można wyciągnąć pewne wnioski. Poniżej wyniki ankiety:

  1. Okazuje się że 96% respondentek poznając, widząc pierwszy raz mężczyznę swoją uwagę kieruje na wygląd. To jak wyglądamy, jak się ubieramy ma znaczenie. Przy dłuższej znajomości wygląd jednak nie odgrywa już aż tak istotnej roli jak to jest przy pierwszym spotkaniu. elegancki mężczyzna
  2. Która część sylwetki w pierwszej fazie znajomości przyciąga głównie uwagę? Okazuje się że w tym pytaniu 40% kobiet zwraca głównie uwagę na buty. Tak, to czy są one zadbane czy też nie, definiuje ocenianego mężczyznę. Brudne obuwie czy tak jak to jedna z respondentek napisała, „kiczowate/dziadkowe” może odstraszyć. 30% kobiet zwraca uwagę najpierw na fryzurę mężczyzny natomiast  pozostała część respondentek, która wzięła udział w badaniu zwraca uwagę na spójność, schludność całego ubioru oraz dłonie mężczyzny. elegancki mężczyzna
  3. Kolejnym pytaniem jakie przedstawiłem moim respondentką było wskazanie stylu, który wzbudza w nich większe zainteresowanie. Okazuje się że ani elegancki garnitur z koszulą pod krawatem jak i styl codzienny, luźny nie okazał się pierwszym wyborem. Styl smart casual czli marynarka, spodnie chino, koszula/koszulka oraz buty monki, wzbudziły największe zainteresowanie wśród kobiet. 63 % z nich wskazało właśnie ten styl jako ten idealny. Mężczyzna w klasycznym garniturze uznany został przez większość za sztywniaka a ubiór codzienny został odczytany jako mężczyznę niestabilnego. 
  4. Zapach, koleina i dość istotna część współczesnego mężczyzny. To jak mężczyzna pachnie może zachęcać bądź odstraszać przed zawarciem potencjalnej znajomości. Zgodnie, wszystkie panie stwierdziły że nieatrakcyjny zapach może skreślić dobrze wyglądającego mężczyznę. elegancki mężczyzna
  5. Rozmiar, oczywiście mowa o ubraniu. Jeśli przeanalizujemy wcześniejsze punkty, tu jest całe podsumowanie. W badaniu przedstawiłem dwie sylwetki mężczyzn, w ubraniu dopasowanym i za dużym. Z pewnością wynik nikogo nie zaskoczy, respondentki uznały mężczyznę w dopasowanym ubraniu za atrakcyjniejszego. 

Elegancki mężczyzna – podsumowanie

Oczywiście ankieta, która składała się z pięciu, krótkich pytań i prezentacji sylwetek mężczyzn w różnym typie ubioru i rozmiarze ubrań nie można uznać jako niezwykle precyzyjne i profesjonalne badanie jak to było w przypadku amerykańskich naukowców. Niemniej jednak rzuca ono pewne światło i utwierdza, że odzwierciedleniem wnętrza faceta powinien być też wygląd. Podobno w zdrowym ciele zdrowy duch”, przekładając to na ubiór w zadbanym, dobrze wyglądającym mężczyźnie kobiety szukają interesującego wnętrza. (W badaniu wzięło udział 27 kobiet w wieku 24-29 lat)

elegancki mężczyzna Podobnie do tematu podszedł też producent piwa Carlsberg, w związku ze zbliżającymi się walentynkami i premierą „50 Twarzy Graya”, stworzył własny, krótki film w podobnym klimacie, w którym główną rolę odegrało Piwo Carlsberg, poniżej ten film: