5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Elegancka koszula – nosić czy nie? Ze względu na pytania dotyczące koszul postanowiłem zgłębić kilka faktów dotyczących ich noszenia. Czyli to czego należy się wystrzegać. Pierwsze i często zadawane pytanie odnosiło się do noszenia podkoszulka pod koszulą. Czy wypada? Otóż jest to jeden z częstych błędów popełnianych przez biznesmenów, młodych mężczyzn noszących biznesowe, eleganckie ubrania. Należy pamiętać, że nawet typowe białe, podkoszulki na ramiączka, które teoretycznie zostały stworzone do noszenia pod koszulą, w połączeniu z nią nie wyglądają dobrze. A wręcz fatalnie. Mimo, że nie wszystkie prześwitują, w przypadku koszul z grubszego, ciemniejszego materiału to i tak odznaczają się na koszuli, a to co powinno być niewidoczne jest odznacza się. 

Szczególny nacisk chciałbym zwrócić na zakładanie białych podkoszulek na ramiączka pod białą elegancką koszulę. Tu nie da się nic ukryć. Dlatego też zdecydowanie odradzam połączenie eleganckiego biznesowego ubioru, koszuli i podkoszulka. Gdy mamy do czynienia z chłodniejszymi dniami można śmiało dorzucić do całego zestawu kamizelkę, niekoniecznie w kolorze garnituru lub sweter.

Takiego połączenia należy unikać! (elegancka koszula)

W tym przypadku, wydaje się, że marynarka zakryje wszystko. Okazuję się, że przód wciąż będzie widoczny. 

odpowiedni krawat

 

W chłodniejsze dni kamizelka.

elegancka koszula

Casual

Jeśli chodzi natomiast o ubiór casualowy, (typowo luźny, codzienny ubiór) przy łączeniu podkoszulka z koszulami casualowymi  nie widzę żadnych przeciwwskazań.

 

david beckham

Długość rękawów koszuli. (elegancka koszula)

Mankiety rękawów koszul powinny sięgać do przegubów nadgarstków, najlepiej jeśli wystają około 1-2 cm z pod rękawów marynarki. Długość tą sprawdza się na opuszczonych, prostych rękach – nigdy na rękach ugiętych.

elegancka koszula

Koszule z krótkim rękawem, plus krawat.

Takim połączeniom podobnie jak łączeniem białej koszuli i podkoszulka warto powiedzieć – nie! Ogólnie uznaje się, że nie powinno używać się koszul z krótkim rękawem zestawiając je z krawatem. Na rynku można dostać koszule wykonane z różnej grubości materiałów i splocie, które świetnie sprawdzą się również w upalne dni.

 elegancka koszula