5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Crossfit, jako kuźnia charakteru? Tak w skrócie można zobrazować to, co dzieje się na treningach. Poprzez budowanie, czy rozwijanie sprawności fizycznej bez wątpienia kształtujemy, też swój charakter. Walkę jaką toczymy praktycznie na każdym treningu, walkę ze swoimi słabościami fizycznymi, śmiało możemy potraktować jako sprawdzań. Sprawdzań z hardości i zaciętości w dążeniu do wyznaczonego celu. Nie mamowy o poddaniu się, słowo „nie da się”, czy „nie dam rady” w tym przypadku nie funkcjonuje.

Czym jest crossfit? Aby odpowiedzieć na to pytanie warto objaśnić główny cel jaki z tym sportem jest związany. Ten jest jeden, umocnienie szeroko pojętej sprawności fizycznej. Aby tego dokonać w tym przypadku z pośród wszystkich dziedzin sportu, czy życia, na podstawie obserwacji i badań zostały zaczerpnięte te umiejętności fizyczne, które w najbardziej uniwersalny sposób zwiększają wydajność fizyczną w życiu codziennym. Brak ukierunkowania na jeden wyznaczony cel (szybkość, siła, czy wytrzymałość), daje możliwość rozwoju całej naszej sprawności fizycznej, która jest nam niezbędna do lepszego, sprawniejszego funkcjonowania. Crossfit jest więc sportem, który ma wiele składowych. Intensywność wyselekcjonowanych ćwiczeń w określonej jednostce czasu, skutecznie podnosi naszą wydajność nie tylko fizyczną, ale i intelektualną. Warto jeszcze wspomnieć że crossit to społeczność. Relacje, które są budowane podczas treningu przekładają się na wyniki.

Za mną już pierwsze treningi, pierwsze kryzysy i pierwsze pozytywne efekty, które już są widoczne. Jednym z powodów przez, który wylądowałem na treningu crossfit jest start w Runmageddonie, a ten już 9 maja. Startuje praktycznie od zera. Bo stan w jakim obecnie się znajduje, czy znajdowałem nie można było nazwać formą. Czy mi się uda dobiec do mety? Jaki wynik wyśrubuję? Tego nie wiem, jest to pierwsze takie wyzwanie przede mną. Poniżej przedstawiam krótką relację wideo z pierwszego treningu. Niebawem będą następne, praktycznie każdy trening jest nagrywany i montowany. Czekać więc będzie na Was dużo materiału, który może być zapalnikiem, impulsem do rozpoczęcia pracy nad sobą. Poniżej film, który po części przybliży Wam zarys osoby, która pisze tego bloga  oraz zrelacjonuje pierwszy trening. Więcej na temat samego Runmageddonu znajdziecie w poniższym linku: niezniszczalni.org