5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Praca nad własnym stylem to nieustający proces – zawsze jest coś, co można ulepszyć, poprawić lub wrzucić na luz. Jest to pewna droga do celu, którą część z nas pokonuje szybciej, część natomiast musi się nieźle napracować by poczuć przysłowiowego bluesa. Z pomocą zawsze przychodzą nam inspiracje. Można je czerpać zewsząd. Począwszy od przyrody, idoli – na filmach skończywszy. Są magazyny, które warto znać i czytać, są też filmy, które warto obejrzeć. Jest to świetna dawka inspiracji i rozrywki. Poniżej postanowiłem przybliżyć wam moją listę obowiązkowych filmów, które powinniście znać. Jest to dawka nie tylko inspiracji, ale i wiedzy. Większość zestawów jakie się znajdują w tych produkcjach to wzorcowe przykłady, z których można wyciągać wnioski i się uczyć.

1. Wielki Gatsby

Film, po którego obejrzeniu nie wytrzymałem i w ciągu dwóch dni włączyłem go raz jeszcze. Gdy upłynęło trochę czasu, zrobiłem to kolejny raz. Z pewnością za jakiś czas znów go obejrzę. Począwszy od opowiedzianej historii, a skończywszy na strojach, które na potrzeby filmu dostarczyła marka Brooks Brothers – jest to obowiązkowa pozycja dla kinomana i dla miłośnika mody męskiej. Ciekawostką jest to, że po premierze, w salonach tej firmy można było nabyć identyczne zestawy. Była to świetna gratka również dla kolekcjonerów filmowych kostiumów. Jeśli ktoś szuka inspiracji na niekonwencjonalny zestaw – tam jest ich mnóstwo. Świetna porcja wiedzy na temat sprawnych połączeń kolorystycznych. Jest to moja obowiązkowa pozycja nr. 1.

2. Złodziej w hotelu

Nie jest to nowy film, ale jest on świetnym przykładem na to, że klasyka nie przemija. W filmie nie tylko można wgłębić się w ciekawy wątek kryminalny, ale i ubiór bohaterów również przyciąga przed ekran. W zestawach, pierwszoplanową rolę odgrywają białe koszule z kołnierzykiem typu kent i jedwabne poszetki, o których nawet we współczesnych, polskich produkcjach się zapomina.  

3. Wielkie piękno

Film premierę miał w roku 2013. Jest to numer trzy na mojej liście i jeśli go jeszcze nie widziałeś – powinieneś go obejrzeć. Jest lato, a w tym filmie znajdziecie świetne inspiracja na lekki ubiór adekwatny do wysokich temperatur. Dobrze się ogląda, stylizacje jakie się pojawiają są przyjemne dla oka. 

4. Seria filmów o Jamesie Bondzie

Kto z nas nie widział choćby jednej części. Sięgając pamięcią do pierwszych produkcji, a kończąc na tych współczesnych, trudno nie zaliczyć serii do grona filmów, które każdy pasjonat mody męskiej powinien znać i obejrzeć. Znajdziemy w nich inspirację zestawów klasycznych a w najnowszej części, która swoją premierę miała w listopadzie zeszłego roku, Bond wystąpił w marynarce dwurzędowej. Ja już 

5. Kingsman

Jeśli ktoś się zastanawia, czy garnitur może na co dzień krępować ruchy – powinien obejrzeć ten film. Świetne kino akcji, plus dawka wiedzy i inspiracji na temat męskiego ubioru. Czy marynarki dwurzędowe są na czasie – jasne. Trzeba tylko wiedzieć z czym i jak je nosić. Film filozofią nawiązuje moim zdaniem do agenta 007. W skrócie – tę pozycję warto obejrzeć. 

6. Wall Street

Film ten do najnowszych nie należy, ale ukazuje nam trochę fajnej historii męskiego ubioru. Po jego obejrzeniu, bez trudu, można dostrzec pewne niuanse dotyczące zmian jakie zaszły w męskim ubiorze na przestrzeni kilkunastu lat.  

7. Vabank

Porównując zestawy gentlemanów z tego filmu z zestawami, które widujemy we współczesnych polskich produkcjach, mam wrażenie, że jest na minus. W tym filmie są pieniądze, kobiety i dobrze ubrani mężczyźni. Odzwierciedla to co kiedyś w polskim kinie przyciągało ludzi przed ekrany. Mimo, że jest to nie moja epoka, to z chęcią siadam przed telewizorem, za każdym razem, gdy film jest emitowany. 

8. Wilk z Wall Street

Kolejna świetna rola Leonarda Dicaprio. Aktor nie tylko wciąga widza w filmowy wątek swoją grą, ale i adekwatnym do odgrywanej roli ubiorem. Zarówno zestawy eleganckie, garniturowe wyglądają przednio jak i bardziej casualowe, sportowe stylizacje mogą się podobać. Dobry film bez odpowiedniej oprawy wizualnej nie byłby dobrym filmem.

8 filmów dla eleganta – podsumowanie

Kino to nie tylko rozrywka, ale porcja inspiracji i dawka wiedzy na temat męskiego ubioru. Są magazyny, książki, które warto czytać, są też filmy, które trzeba obejrzeć. 

Ps.

poniżej tego zdania znajduje się link do kancelarii prawnej, która obsługuje klientów, którzy potrzebują pomocy w odzyskiwaniu środków pobranych w ramach „opłaty likwidacyjnej”, sprawy majątkowe (spadki, eksmisje) etc. http://www.polisolokaty.com/