5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Pięć par butów, które każdy elegant powinien mieć!

Posiadanie wielu par butów odpowiednich na każdą okazję. Daje nam możliwość poruszania się między casualem a stylem formalnym. Komponowania i budowania stylizacji, których nie ma co ukrywać podstawą też są buty. W tym przypadku tak jak w wielu innych istnieje praktyczna strona. Jest kilka par, które mogą stanowić podstawę naszej garderoby. Oczywiście każdy z Nas może być na różnym poziomie zaawansowania i zaopatrzenia garderoby. Jeśli ktoś zaczyna lub woli posiadać mniejszą, ale praktyczną ilość par butów, przedstawiam moje propozycje. Sprawdzą się na poziomie formalnym, smart casualowym i casualowym.

indeks

Klasyczne, czarne „oxfordy”

Jest to jeden z uniwersalnych kolorów buta, który daje nam możliwość łączenia z czarnym garniturem, granatowym czy grafitowym. Jeśli posiadacie jeden z tych trzech, wymienionych kolorów spodni lub garnituru. To te buty rozwiążą Wam problem obuwia eleganckiego. Można oczywiście zastosować bardziej śmiałe posunięcie zestawiając je z dżinsami lub spodniami chino.

butów

garnitur: bytom.com.pl buty: patine.pl

Klasyczne brązowe Brogsy

Jest to nr 2 na mojej liście. Buty te możemy zestawić z garniturem jak i spodniami chino czy dżinsami. Zakładając je do garnituru skomponujemy zestaw w stylu „business casual”, idealny na luźny piątek w biurze. O ich uniwersalnym przeznaczeniu można naprawdę dużo napisać, w skrócie… Warto je mieć.

butów

zestaw: bytom.com.pl buty: patine.pl

„Loafersy”

Według moich obserwacji na polskich ulicach, wciąż widać pewien dystans mężczyzn do tego typu obuwia. Z biegiem czasu pewnie to się zmieni. Loafersy charakteryzuje niezwykła uniwersalność. Szukacie czegoś do szortów, spodni chino oraz zestawów garniturowych? Już nie musicie. Wystarczy jedna para klasycznych, zamszowych „loafersów”. Są na tyle eleganckie, aby założyć je do letniego zestawu garniturowego i na tyle nieformalne, aby wkomponować je z szortami lub spodniami chino.

butów

garnitur: bytom.com.pl buty: suitsupply.com

Sznurowane trzewiki

Oczywiście w kolorze ciemnobrązowym lub czarnym. Zimowe buty do garnituru jak i zestawów casualowych. Rozwiązują problem zimowego obuwia, ze względu na uniwersalność i klasyczny wygląd.

butów

garnitur: bytom.com.pl buty: zalando.pl

Klasyczne trampki

Jest to klasyka ubioru casualowego. Najzwyklejsze, minimalistyczne trampki bez żadnych udziwnień. Pasują zarówno do spodni chino jak i klasycznych dżinsów, z marynarką lub koszulką polo. W towarzystwie obuwia, które wymieniłem powyżej jest to pozycja obowiązkowa. W szafie każdego mężczyzny przyda się nieformalne obuwie na co dzień.

butów

Podsumowanie

Buty, które każdy facet powinien mieć, oczywiście słowo „powinien”, należy potraktować z lekkim przymrużeniem oka.  Wybór należy do Was. Postanowiłem podejść do tej części garderoby od strony praktycznej. Z biegiem czasu można systematycznie uzupełniać naszą kolekcję o nowe pary butów, wprowadzając pewną różnorodność. Ta „złota piątka”, daje jednak pewną swobodę w komponowaniu stylizacji o różnym stopniu formalności. Są niezwykle uniwersalne i praktyczne. Jeśli zastanawiasz się jakie buty zakupić w pierwszej kolejności, zacznij od tych, które znalazły się na tej liście.