5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Co roku mamy do czynienia z różnymi zjawiskami w modzie męskiej, jedne przemijają i odchodzą w niepamięć już po roku inne utrzymują się dłużej lecz też po pewnym czasie nie mają racji bytu.  Staje się tak poprzez wypieranie ich przez nowe lub stare powracające  trendy. Czasem zdarzają się kompletne niewypały i już na samym początku produkt jest odrzucany przez konsumentów. Są jednak takie zjawiska, które utrzymują się już od dłuższego czasu i dzisiaj będzie o tym czego w pewien sposób nie akceptuję w modzie męskiej i staram się unikać.

Do tych elementów męskiego ubioru mogę śmiało zaliczyć krawat na gumkę, czy zawiązaną już gotową do ozdobienia naszej koszuli muchę. Te typowo męskie ”gadżety”, choć zdarza się że również kobiety ich używają nie stanowią dobrego połączenia z naszym ubiorem. Zazwyczaj są wykorzystywane przez osoby leniwe, uwierzcie mi, że zarówno mucha jak i krawat po kilku próbach da się zawiązać w estetyczny węzeł. W przypadku muchy jest to nieco trudniejsze i wymaga więcej prób lecz na pewno jest w zasięgu każdego z nas. Jeśli chodzi o krawat, tu mamy do wyboru kilka różnych węzłów są i te trudniejsze wymagające więcej wprawy windsor, jak i bardzo proste typu „for in hand”. Więcej na temat krawatów możecie przeczytać tutaj.

 

krawat na gumkę mucha zapinana

 

Dekold a t-shirt.

Kolejnym trendem, który dostrzegłem głównie w poprzednim sezonie letnim są t-shirty w „serek”. Lecz ten typ w większości przypadkach przypominał już typowy dekolt. Chciałbym podkreślić, że dekolty przeznaczone są dla pań. To one posiadają więcej atrybutów, które można wyeksponować. Oczywiście nie mam nic przeciwko koszulką w serek sam je nosze ale unikam tych, które z tego typu koszulkami nie mają nic wspólnego. Prawdopodobnie i w tym przypadku mamy do czynienia ze zjawiskiem przejściowym. Do klasyków w jakie powinniśmy się zaopatrzyć należy gładka biała lub czarna koszulka. Ta biała świetnie łączy się z granatową marynarką i prostymi jeansami, natomiast zakładając jasną np. grafitową marynarkę na czarną, optycznie wyszczuplimy naszą sylwetkę.

Jeansy

Wytarte jeansy są kolejnym zjawiskiem w modzie męskiej, któremu nie powinniśmy w pełni ulegać, przedstawione na poniższej fotografii. Pamiętajmy o parze prostych, klasycznych spodni. Sprawdzą się świetnie w połączeniu z marynarką jak i zwykłym t-shirt.

trendy

Marynarki

I ostatni trend, który można dostrzec w modzie męskie to coraz krótsze marynarki. Głównie ta tendencja dotyczy marynarek sportowych, casualowych. Te klasyczne marynarki prawidłowo powinny zakrywać mniej więcej połowę naszych pośladków.

trendy

 

Klasyka a przemijające trendy – reasumując, kompletując zaopatrzenie naszej garderoby powinniśmy mieć na uwadze trendy przemijające i nie wpadać w euforię kupując masę rzeczy, które po sezonie przestaną być efektowne. Pamiętajmy o uniwersalnym zapleczu naszej garderoby. To właśnie na pierwszym miejscu powinniśmy skupić się na skompletowaniu prostych uniwersalnych, ubrań  i jeśli mamy już naszą bazę klasyków, możemy dobierać te, na które jest w danym momencie moda.